Sähkötakka Dimplex Ignite Bold 60
Dimplex Ignite Bold 60 on näyttävä ja moderni sähkötakka, joka tarjoaa täysin mukautettavat liekkiefektit.
Dimplex
2378,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 250,00 €
10-15 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Ignite Bold on tyylikäs ja realistinen sähkötakka, joka tuo tilaan sekä tunnelmaa että lämpöä. Mallia on saatavana kolmessa koossa (50”, 60” ja 74”), ja halutessasi voit yhdistää useita takkoja toisiinsa – näin saat todella pitkän ja näyttävän kokonaisuuden. Sopii erinomaisesti niin kotiin kuin julkisiin tiloihin.
Takka yhdistää modernin designin ja uusimman teknologian. Dimplexin kehittämä Optiflame-liekkiefekti luo aidon näköisen tulen, ja peilipinta lisää syvyyttä liekkeihin. Korkea lasi tuo liekit upeasti esille, ja realistiset halot viimeistelevät tunnelman.
- Asennus 1-, 2- tai 3-sivuisena
- Säädettävä liekki
- ComfortSaver-teknologia säästää energiaa
- Etäohjaus sovelluksesta tai kaukosäätimestä
- 2 vuoden takuu
Dimplex – Sähkötakkojen edelläkävijä
Dimplex on johtava sähkötakkojen valmistaja, joka tunnetaan innovatiivisista ja korkealaatuisista tuotteistaan. Yritys tarjoaa laajan valikoiman sähkötakkoja, kuten seinälle asennettavia, upotettavia ja manttelitakkoja, jotka sopivat monenlaisiin sisustustyyleihin.
Dimplex on kehittänyt useita edistyksellisiä liekkiteknologioita, kuten Optiflame, Optimyst ja Opti-V, jotka luovat realistisen ja tunnelmallisen liekkiefektin. Esimerkiksi Optimyst-teknologia hyödyntää sähkön ja vesihöyryn yhdistelmää tuottaen aidontuntuisen liekki- ja savuefektin.
Sähkötakkojen käyttö on helppoa ja turvallista, sillä ne eivät vaadi hormia ja niiden asennus on yksinkertaista. Monissa malleissa on kaukosäädin, lämmitystoiminto ja mahdollisuus käyttää takkaa pelkkänä koristeena ilman lämmitystä. Lisäksi Dimplex-sähkötakat ovat energiatehokkaita ja ympäristöystävällisiä vaihtoehtoja perinteisille takoille.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Liekkiteknologia | Optiflame |
| Mallinumero | 500003597 |
| GTIN | 5011139088390 |
| Asennustyyppi | Sisäänrakennettava |
| Näkymä | 1-, 2- tai 3-sivuinen |
| Väri | Musta |
| Polttoalusta | Halot + lasimurska |
| Mitat (L x K x S) | 156,5 x 60,7 x 28,9 cm |
| Asennusmitat | 158,1 x 61,6 x 29,5 cm |
| Ohjaus | Kaukosäädin, sovellus, manuaali |
| Ääni | Ei |
| Valonlähde | LED |
| Liekin värit | Säädettävissä |
| Liekin kirkkaus | Säädettävissä |
| Liekin nopeus | Säädettävissä |
| Ylävalo | Kyllä |
| Polttoalustan valaistus | Kyllä |
| Lämmitystoiminto | Kyllä |
| Lämmitysteho 1 | 1000 W |
| Lämmitysteho 2 | 2000 W |
| Virrankulutus (liekkiefekti) | 23 W |
| ComfortSaver | Kyllä |
| Paino | 51,5 kg |
| Virtajohdon pituus | 1 m |
| Takuu | 2 vuotta |
| Lisävaruste | Oak logset |























