Takkasydän Hitze ALBERO AL9 R.H-D
Takkasydän Hitze ALBERO AL9R.H-D on kestävä ja helppokäyttöinen takkasydän kotiin.
Hitze
2049,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL9R.H-D on kestävä ja helppokäyttöinen takkasydän kotiin.
Runko on valmistettu vahvasta P265GH-kattilateräksestä. Osat tehdään tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla, ja hitsaus tehdään robottitekniikalla.
Luukku on valmistettu kestävästä teräsprofiilista, joka kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on säädettävä ulkoilmanotto, joka tuo palamiseen tarvittavan ilman ulkoa. Ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana.
Takan rakenne ohjaa toisioilmaa tulipesän yläosaan. Tämä parantaa palamista ja auttaa hyödyntämään savukaasut tehokkaammin.
Saatavilla on myös mustaksi pulverimaalattu kahva.
Laite täyttää BImSchV II- ja Ecodesign-vaatimukset.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| Nimellisteho | 9 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 4,5–12 kW |
| Hyötysuhde | 78 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,036 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 0,818 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Kyllä |
| Paino | 112 kg |
| Savuhormin halkaisija | 180 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 630–720 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 360–590 cm² |
| Lasin mitat | 545 x 325 x 390 mm |
| Mitat | 636 x 1009 x 443 mm |
| Hyötysuhde % | |
|---|---|
| Luukku |




























