Takkasydän Hitze TRINITY 54x80x53.G
Takkasydän Hitze TRINITY 54x80x53.G on moderni kolmisivuinen takkasydän. Se sopii koteihin, joissa tuli halutaan näkyviin laajasti useasta suunnasta.
Hitze
4939,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze TRINITY 54x80x53.G on moderni kolmisivuinen takkasydän. Se sopii koteihin, joissa tuli halutaan näkyviin laajasti useasta suunnasta.
Suuret lasipinnat tekevät liekistä näyttävän. Etuosan ja luukun teräsosia on jätetty näkyviin mahdollisimman vähän, jotta huomio pysyy tulessa. Lasitus on selkeä ja ilman painatuksia, joten tuli näkyy luonnollisesti.
Luukku avautuu ylöspäin guillotine-mekanismilla. Rakenne on tiivis ja turvallinen käyttää. Se myös vähentää savun pääsyä huoneeseen, kun luukku avataan.
Takkasydämessä on leveä tulipesä, kaksiosainen valurautainen arina ja erillinen palamisilman säätö. Tuhkan poisto on helppoa ulosvedettävän tuhka-astian avulla.
Lasit pysyvät paremmin puhtaina tehokkaan ilmanohjauksen ansiosta. Ulkoilma tuodaan takkasydämeen Ø150 mm liitännän kautta ja jaetaan kolmeen kanavaan: arinan alle, lasin alareunaan sekä jälkipolttoon ja yläilmaksi.
Runko on valmistettu laadukkaasta kattilateräksestä. Tulipesän keraamiset osat varaavat lämpöä ja parantavat palamista. Deflektori pidentää savukaasujen kulkua ja auttaa hyödyntämään lämmön tehokkaammin.
Asennusta helpottavat Ø200 mm savuhormiliitäntä ja säädettävät jalat. Hormiliitäntää voidaan kääntää 360 astetta.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A |
| Nimellisteho | 12 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 6,5–15,5 kW |
| Hyötysuhde | 78 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,038 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 1,133 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Ei |
| Paino | 384 kg |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 150 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 840–960 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 480–780 cm² |
| Lasin mitat | 540 x 800 x 530 mm |






















