Terassilämmitin EcoSmart Fire Mix 600
MIX 600 on ulkokäyttöön suunniteltu tyylikäs terassilämmitin, joka tuo modernin tulen tunnelman terassille, patiolle, puutarhaan tai allasalueelle.
Ecosmart Fire
1689,00 €
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
10-15 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
MIX 600 on ulkokäyttöön suunniteltu tyylikäs terassilämmitin, joka tuo modernin tulen tunnelman terassille, patiolle, puutarhaan tai allasalueelle. Pyöreä muotoilu kutsuu kokoontumaan liekin äärelle ja tekee tuotteesta näyttävän keskipisteen erilaisiin ulkotiloihin.
Kestävä ja säänkestävä betonikomposiitti tekee MIX 600 -terassilämmittimestä pitkäikäisen valinnan ulkokäyttöön. Kevyt mutta vahva rakenne on suunniteltu kestämään vaihtelevia olosuhteita ja säilyttämään viimeistellyn ilmeensä.
Ulkonäköä voi muokata omaan tyyliin sopivaksi lisäämällä polttimen ympärille paloturvallisia koristekiviä tai muuta tarkoitukseen sopivaa koristelumateriaalia. Saatavilla olevat betonisävyt Natural, Graphite ja Bone helpottavat tuotteen sovittamista erilaisiin ympäristöihin.
Bioetanolilla toimiva poltin tarjoaa avotulen tunnelman ilman savua, nokea, kipinöitä tai puulämmityksen sotkua. Käyttö on siistiä ja vaivatonta, ja elävä liekki luo ulkotilaan lämpöä sekä viihtyisää tunnelmaa.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Käyttökohde | Ulkokäyttö |
| Pituus | 600 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Korkeus | 229 mm |
| Paino | 20,94 kg |
| Materiaalit | Fluid™-betonirunko, poltin ruostumatonta terästä AISI 304, valinnaisesti mustalla keraamisella pinnoitteella |
| Värivaihtoehdot | Natural, Graphite, Bone |
| Polttimen väri | Ruostumaton teräs / musta |
| Poltin | AB3 |
| Tilavuus | 2,5 l |
| Lämpöteho | 6,12 MJ/h / 2 kW |
| Paloaika | 8–11 h |
| Polttoaineenkulutus | 0,31 l/h |
| Lämmittää keskimäärin | 20 m² |
| Huoneen minimikoko | 40 m³ |
| Paino | 4 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 736 × 736 × 458 cm (senttimetri) |




























