Terassilämmitin EcoSmart Fire Mix 850
MIX 850 on ulkokäyttöön suunniteltu tyylikäs terassilämmitin, joka yhdistää avotulen tunnelman ja modernin, viimeistellyn muotoilun.
Ecosmart Fire
2690,00 €
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
10-15 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
MIX 850 on ulkokäyttöön suunniteltu tyylikäs terassilämmitin, joka yhdistää avotulen tunnelman ja modernin, viimeistellyn muotoilun. Se on suunniteltu tuomaan ihmiset yhteen ja toimimaan näyttävänä keskipisteenä erilaisissa ulkotiloissa.
Säänkestävästä betonikomposiitista valmistettu MIX 850 on helppo sijoittaa esimerkiksi terassille, patiolle, puutarhaan tai allasalueelle. Pyöreä ja pelkistetty muoto yhdistettynä elävään liekkiin tuo tilaan lämpöä, tunnelmaa ja näyttävyyttä.
Kestävä ja kevyt rakenne on tehty ulkokäyttöön, ja se säilyttää tyylikkään ilmeensä vuodesta toiseen. Ulkonäköä voi viimeistellä oman maun mukaan lisäämällä polttimen ympärille paloturvallisia koristekiviä tai muuta sisustusmateriaalia.
Bioetanolilla toimiva poltin tarjoaa aidon tulen tunnelman ilman savua, nokea, kipinöitä tai hajuja. Käyttö on vaivatonta ja siistiä, eikä vaadi hormia tai kiinteitä asennuksia.
MIX 850 on saatavilla kolmessa betonisävyssä: Natural, Graphite ja Bone. MIX-sarjaan kuuluu kaksi kokoa, pienempi MIX 600 AB3-polttimella ja suurempi MIX 850 AB8-polttimella.
Erityinen Fluid™ Concrete Technology -valmistustekniikka tekee rakenteesta kestävän ja laadukkaan, ja varmistaa viimeistellyn lopputuloksen.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Käyttökohde | Ulkokäyttö |
| Pituus | 850 mm |
| Leveys | 850 mm |
| Korkeus | 319 mm |
| Paino | 42,64 kg |
| Materiaalit | Fluid™-betonirunko, poltin ruostumatonta terästä AISI 304, valinnaisesti mustalla keraamisella pinnoitteella |
| Värivaihtoehdot | Natural, Graphite, Bone |
| Polttimen väri | Ruostumaton teräs / musta |
| Poltin | AB8 |
| Tilavuus | 8 l |
| Lämpöteho | 21,56 MJ/h / 6 kW |
| Paloaika | 7–9 h |
| Polttoaineenkulutus | 1,1 l/h |
| Lämmittää keskimäärin | 60 m² |
| Huoneen minimikoko | 116 m³ |
| Paino | 6 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 986 × 986 × 546 cm (senttimetri) |



























