Puukiuas Narvi Kaamos 20
Puulämmitteisessä Narvi Kaamos -kiukaassa koruton muotoilu on toteutettu kestävin materiaalein. Ulkokuoren kulmikkuus, pelkistetty musta yläkehys ja kiukaan matta sävy luovat tyylikkään kiukaan.
Narvi
643,00 € (sis. Alv 25,5%)
+ rahti 0,00 €
5-10 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti – vastaamme nopeasti!
Narvi – Suomalaisia saunaperinteitä
Narvi on suomalainen kiuasvalmistaja, joka on tunnettu laadukkaista ja kestävistä sauna- ja kiuasratkaisuistaan. Narvi tarjoaa laajan valikoiman puu-, sähkö- ja savusaunakiukaita, jotka yhdistävät perinteisen suomalaisen saunakulttuurin moderniin teknologiaan. Yritys panostaa erityisesti energiatehokkuuteen, ympäristöystävällisyyteen ja käyttäjäystävällisyyteen. Narvin kiukaat ovat suunniteltu ja valmistettu Suomessa, mikä takaa niiden korkean laadun ja luotettavuuden.
| Ominaisuus | Narvi Kaamos 20 |
|---|---|
| Löylyhuoneen koko | 10–20 m³ |
| Korkeus | 76 cm |
| Säätövara ± | 1,5 cm |
| Leveys | 48 cm |
| Syvyys | 50 cm |
| Kiukaan paino | 65 kg |
| Kivimäärä | 60 kg |
| Liitinhormin ulkohalkaisija | 119 mm |
| Liitinhormin alareunan korkeus lattiasta | 55,5 cm |
| Tulipesän katon vahvuus | 10 mm |
| Ulkokuori | Mattamusta |
| Sivuille | 30 cm |
| Eteen | 50 cm |
| Ylös | 127 cm |
| Taakse | 20 cm |






























