Takkasydän Jøtul I 520 FL
Jøtul I 520 -takkasydämessä on emaloidut palolevyt, jotka korostavat liekkien valoa ja ilmavuutta. Vaikka takkasydän on suuri, se toimii hyvin myös 3, 9 kW:n teholla.
Jøtul
Alkuperäinen hinta oli: 3153,00 €.2522,40 €Nykyinen hinta on: 2522,40 €. (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
Kampanja-aikana Jøtulin takan ostaneiden kesken arvotaan 500 euron lahjakortti Strawberry-ketjun hotelleihin. Kampanja päättyy 25.4.2026
+ toimitus 65,00 €
8-10 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Monipuolinen takkasydän, jossa on lasit etupuolella ja vasemalla puolella.
Jøtul I 520 on monipuolinen takkasydänsarja, johon kuuluu neljä eri mallia: voidaan valita malli, jossa on lasi yhdellä, kahdella tai kolmella sivulla. Takkasydän on muotoilultaan ja rakenteeltaan tehokas ja ajaton. Jøtul I 520 -takkasydämessä on emaloidut palolevyt, jotka korostavat liekkien valoa ja ilmavuutta. Vaikka takkasydän on suuri, se toimii hyvin myös 3, 9 kW:n teholla.
- Monipuolinen takkasydänsarja
- Toimii hyvin myös matalalla teholla
- Puhdas ja tehokas poltto
Jøtul – Norjalaista laatua vuodesta 1853
Jøtul on yksi maailman vanhimmista ja arvostetuimmista takkavalmistajista. Vuonna 1853 Norjassa perustettu yritys on tunnettu laadukkaista valurautatakoistaan, joissa yhdistyvät perinteinen käsityö, moderni paloteknologia ja ajaton pohjoismainen muotoilu. Jøtulin tuotteet on suunniteltu kestämään sukupolvelta toiselle — ne tarjoavat tehokasta lämpöä, puhdasta palamista ja eleganttia ulkonäköä, joka sopii niin perinteisiin kuin moderneihinkin koteihin. Laatu, kestävyys ja käytön helppous ovat aina olleet Jøtulin toiminnan kulmakiviä.
Jøtul-takka on enemmän kuin lämmönlähde — se on kodin sydän.
| minaisuus | Arvo |
|---|
| Korkeus | 499 mm |
| Leveys | 632 mm |
| Syvyys | 431 mm |
| Paino | 141 kg |
| Polttopuiden maksimipituus | noin 50 cm |
| Savuputken halkaisija | Ø 150 mm |
| Savupiipun liitäntä | Päältä / Takaa |
| Nimellisteho | 7,5 kW |
| Hyötysuhde | 77 % |
| Lämmityskapasiteetti (pinta-ala) | noin 143 m² |
| Lämmityskapasiteetti (tilavuus) | noin 350 m³ |
| CO-päästöt | 0,08 % |
| Pöly- ja hiukkaspäästöt | 13 mg/Nm³ |
| NOx-päästöt | 49 mg/Nm³ |
| OGC-päästöt | 72 mg/Nm³ |
| Suljettu poltto | Kyllä |
| Puhtaasti polttava | Kyllä |
| Raitisilmaliitäntä | Kyllä |

























