Takkasydän Jøtul I 620 FR
Koostaan huolimatta tämä takkasydän polttaa puuta optimaalisesti pienelläkin teholla. Valkoisesta vermikuliitista valmistettujen palolevyjen ja kestävän, valkoiseksi emaloidun valuraudan ansiosta tulipesä näyttää valoisalta.
Jøtul
Alkuperäinen hinta oli: 3648,00 €.2918,40 €Nykyinen hinta on: 2918,40 €. (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
Kampanja-aikana Jøtulin takan ostaneiden kesken arvotaan 500 euron lahjakortti Strawberry-ketjun hotelleihin. Kampanja päättyy 25.4.2026
+ toimitus 65,00 €
8-10 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Koostaan huolimatta tämä takkasydän polttaa puuta optimaalisesti pienelläkin teholla. Valkoisesta vermikuliitista valmistettujen palolevyjen ja kestävän, valkoiseksi emaloidun valuraudan ansiosta tulipesä näyttää valoisalta. Ilmaventtiilien symbolien avulla tulisijan ilmansaantia on helppo säätää. Vakiovarusteena siro, irrotettava kehys joka yhdistää takkasydämen sitä ympäröivään takkaan.
- Polttaa puhtaasti myös pienellä teholla
- IR-pinnoitetut lasit pysyvät puhtaina myös matalalla lämpötilalla
- 100% valurautaa, tuli näkyy erittäin hyvin
Jøtul – Norjalaista laatua vuodesta 1853
Jøtul on yksi maailman vanhimmista ja arvostetuimmista takkavalmistajista. Vuonna 1853 Norjassa perustettu yritys on tunnettu laadukkaista valurautatakoistaan, joissa yhdistyvät perinteinen käsityö, moderni paloteknologia ja ajaton pohjoismainen muotoilu. Jøtulin tuotteet on suunniteltu kestämään sukupolvelta toiselle — ne tarjoavat tehokasta lämpöä, puhdasta palamista ja eleganttia ulkonäköä, joka sopii niin perinteisiin kuin moderneihinkin koteihin. Laatu, kestävyys ja käytön helppous ovat aina olleet Jøtulin toiminnan kulmakiviä.
Jøtul-takka on enemmän kuin lämmönlähde — se on kodin sydän.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Korkeus | 499 mm |
| Leveys | 762 mm |
| Syvyys | 431 mm |
| Paino | 162 kg |
| Polttopuiden maksimipituus | noin 60 cm |
| Savuputken halkaisija | Ø 150 mm |
| Savupiipun liitäntä | Päältä |
| Nimellisteho | 9,0 kW |
| Hyötysuhde | 77 % |
| Lämmityskapasiteetti (pinta-ala) | noin 171 m² |
| Lämmityskapasiteetti (tilavuus) | noin 400 m³ |
| CO-päästöt | 0,60 % |
| Pöly- ja hiukkaspäästöt | 11 mg/Nm³ |
| NOx-päästöt | 96 mg/Nm³ |
| OGC-päästöt | 47 mg/Nm³ |
| Suljettu poltto | Kyllä |
| Puhtaasti polttava | Kyllä |
| Raitisilmaliitäntä | Kyllä |























