Biopoltin EcoSmart Fire AB8
AB8-polttimen kompakti koko ja monipuolinen muotoilu tekevät siitä erinomaisen valinnan erilaisiin räätälöityihin tulisijaratkaisuihin.
Ecosmart Fire
Hintaluokka: 1439,00 € - 1759,00 €
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
10-15 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
AB8-polttimen kompakti koko ja monipuolinen muotoilu tekevät siitä erinomaisen valinnan erilaisiin räätälöityihin tulisijaratkaisuihin. Se on helppo integroida niin ulko- kuin sisätiloihin, ja sopii hyvin sekä kotikäyttöön että julkisiin kohteisiin.
Selkeä ja moderni muoto mahdollistaa joustavan suunnittelun, joten poltin toimii monenlaisissa toteutuksissa. AB8 tuottaa näyttävän, suuremman liekin, joka tuo tilaan runsaasti tunnelmaa ja toimii katseenvangitsijana.
Toimitussisältö:
- Biopoltin
- Jerrykannu 5L
- Sytytystanko
- Sytytin
- Kaatonokka jerrykannuun
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Käyttökohde | Sisä- tai ulkokäyttö |
| Pituus, poltin | 360 mm |
| Leveys, poltin | 360 mm |
| Syvyys, poltin | 152 mm |
| Pituus, Top Tray | 402 mm |
| Leveys, Top Tray | 402 mm |
| Korkeus, Top Tray | 159 mm |
| Paino, poltin | 5,94 kg |
| Paino, poltin + Top Tray | 8,34 kg |
| Materiaalit | Poltin ruostumatonta terästä AISI 304, valinnaisesti mustalla keraamisella pinnoitteella |
| Väri | Ruostumaton teräs / musta |
| Tilavuus | 8 l |
| Lämpöteho | 21,56 MJ/h / 6 kW |
| Paloaika | 7–9 h |
| Polttoaineenkulutus | 1,1 l/h |
| Lämmittää keskimäärin | 60 m² |
| Huoneen minimikoko | 116 m³ |
| Huomio | Sisäasennuksessa Top Tray on pakollinen ennen käyttöönottoa |
| Huomio | Mitat tulee varmistaa asennusaukkoon ennen asennusta |
| Lisätieto | Mittakuvissa on esitetty malli Top Tray -asennuksella |





















