Takkasydän Hitze ALBERO AL11 S.H-D
Takkasydän Hitze ALBERO AL11S.H-D on moderni ja kestävä takkasydän kotiin.
Hitze
2259,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL11S.H-D on moderni ja kestävä takkasydän kotiin.
Runko on valmistettu vahvasta P265GH-kattilateräksestä. Osat tehdään tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla, ja hitsaus tehdään robottitekniikalla. Tämä takaa laadukkaan ja siistin rakenteen.
Luukku on valmistettu kestävästä teräsprofiilista, joka kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on säädettävä ulkoilmanotto, joka tuo palamiseen tarvittavan ilman ulkoa. Ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana.
Rakenne ohjaa toisioilmaa myös tulipesän yläosaan. Tämä parantaa palamista ja auttaa hyödyntämään lämmön tehokkaammin.
Takkasydän täyttää BImSchV II-, Ecodesign- ja 15a B-VG -vaatimukset.
Miksi valita Hitzen takkasydän?
Puolalaisen Hitzen takkasydämet ovat valmistettu korkealaatuisista materiaaleista, minkä ansiosta ne erottuvat pitkäikäisyydellä ja luotettavuudella. Hitzen takkasydämet ovat energiatehokkaita, jonka lisäksi niitä on helppoa ja turvallista käyttää. Takkasydämet ovat muotoilultaan ajattomia, eli ne sopivat yhtä hyvin klassiseen kuin myös modernimpaan sisustukseen. Valittavissasi on malleja aina perinteisistä etuluukullista tunnelimallisiin takkasydämiin.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A+ |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| 15a B-VG | Kyllä |
| Nimellisteho | 11 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 5,5–14 kW |
| Hyötysuhde | 83 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,038 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 1,243 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Kyllä |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 770–880 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 440–720 cm² |
| Lasin mitat | 590 x 430 mm |
| Mitat | 687 x 1064 x 506 mm |
| Paino | 132 kg |






























