Takkasydän Hitze ALBERO AL14 S.H-D
Takkasydän Hitze ALBERO AL14S.H-D kuuluu valmistajan suosituimpaan takkamallistoon.
Hitze
2379,00 € (sis. Alv 25,5%)
Luottokustannus . Resurs Bank AB. Myönnettävä luotto edellyyttää hyväksyttyä luottohakemusta.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Toimitusaika 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL14S.H-D kuuluu valmistajan suosituimpaan takkamallistoon.
Takkasydämen ulkonäköä voi muokata oman sisustuksen mukaan. Saatavilla on erilaisia kahvoja, ritilöitä ja musta betoninen sisäverhous.
Ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana. Takkasydän sopii myös taloihin, joissa on lämmöntalteenotto.
Runko on valmistettu vahvasta P265GH-kattilateräksestä. Osat tehdään tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla, ja hitsaus tehdään robottitekniikalla. Tämä tekee rakenteesta kestävän ja siistin.
Luukku on valmistettu vahvasta teräsprofiilista, joka kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on säädettävä ulkoilmanotto, joka tuo palamiseen tarvittavan ilman ulkoa. Rakenne ohjaa myös toisioilmaa tulipesän yläosaan, mikä parantaa palamista ja auttaa hyödyntämään lämmön tehokkaammin.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A+ |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| 15a B-VG | Kyllä |
| Nimellisteho | 14 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 7–18 kW |
| Hyötysuhde | 83 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,032 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 0,845 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Kyllä |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 980–1 120 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 560–910 cm² |
| Lasin mitat | 680 x 430 mm |
| Mitat | 777 x 1065 x 501 mm |
| Paino | 150 kg |






























