Takkasydän Hitze ALBERO AL14 S.V-D
Kompakti takkasydän korkealla lasiluukulla.
Hitze
2295,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL14S.V-D kuuluu valmistajan suosituimpaan takkamallistoon.
Takkasydämen ulkonäköä voi muokata omaan kotiin sopivaksi. Saatavilla on erilaisia kahvoja, ritilöitä ja musta betoninen sisäverhous.
Ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana. Takkasydän sopii myös taloihin, joissa on lämmöntalteenotto.
Runko on valmistettu vahvasta P265GH-kattilateräksestä. Osat valmistetaan tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla ja hitsaus tehdään robottitekniikalla.
Luukku kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on säädettävä ulkoilmanotto. Rakenne ohjaa myös ilmaa tulipesän yläosaan, mikä parantaa palamista ja hyödyntää lämmön tehokkaammin.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A+ |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| 15a B-VG | Kyllä |
| Nimellisteho | 14 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 7–18 kW |
| Hyötysuhde | 84 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,038 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 1,2 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Kyllä |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 980–1 120 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 560–910 cm² |
| Lasin mitat | 680 x 430 mm |
| Mitat | 527 x 1549 x 511 mm |
| Paino | 150 kg |






























