Takkasydän Hitze ALBERO AL9S.H-D
Takkasydän Hitze ALBERO AL9S.H-D on moderni ja kestävä takkasydän, joka on suunniteltu helppoon ja tehokkaaseen käyttöön.
Hitze
2999,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL9S.H-D on moderni ja kestävä takkasydän, joka on suunniteltu helppoon ja tehokkaaseen käyttöön.
Runko on valmistettu laadukkaasta P265GH-kattilateräksestä. Osat valmistetaan tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla, ja hitsaus tehdään robottitekniikalla. Tämä takaa hyvän laadun ja siistin viimeistelyn.
Luukku on tehty vahvasta teräsprofiilista, joka kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on vakiona säädettävä ulkoilmanotto, joka tuo palamiseen tarvittavan ilman. Lisäksi ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana.
Takan rakenne ohjaa toisioilmaa tulipesän yläosaan. Tämä parantaa palamista ja auttaa hyödyntämään savukaasut tehokkaammin.
Halutessasi takkasydämen voi varustaa mustaksi pulverimaalatulla kahvalla.
Laite täyttää BImSchV II- ja Ecodesign-vaatimukset.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| Nimellisteho | 9 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 4,5–12 kW |
| Hyötysuhde | 78 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,036 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 0,818 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Kyllä |
| Paino | 112 kg |
| Savuhormin halkaisija | 180 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 630–720 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 360–590 cm² |
| Lasin mitat | 545 x 390 mm |
| Mitat | 642 x 1009 x 448 mm |































