Takkasydän Hitze ARDENTE 90×41.DSS
Takkasydän Hitze ARDENTE 90×41.DSS on tunnelimallinen takkasydän, joka sopii kaksipuoleiseen asennukseen tai saarekemaiseksi takaksi.
Hitze
4193,00 € (sis. Alv 25,5%)
Luottokustannus . Resurs Bank AB. Myönnettävä luotto edellyyttää hyväksyttyä luottohakemusta.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ARDENTE 90×41.DSS on tunnelimallinen takkasydän, joka sopii kaksipuoleiseen asennukseen tai saarekemaiseksi takaksi.
Takkasydämessä on syvä ja tilava tulipesä, johon mahtuu suurempi määrä puita kerralla. Tämä tekee käytöstä vaivattomampaa ja lisää tulen näyttävyyttä molemmilta puolilta.
Tulipesässä on kallistettava valurautainen arina, joka helpottaa puhdistamista. Vakiovarusteena on kaksi lämpöä kestävää DECOR ELEGANCE -koristelasia, jotka kestävät jopa 800 asteen lämpötilan.
Lasit pysyvät paremmin puhtaina molemminpuolisen ilmanohjauksen ja ilmaverhojen ansiosta. Tämä vähentää noen kertymistä laseihin ja pitää tulinäkymän selkeämpänä.
Luukut on valmistettu kestävästä teräsprofiilista, joka sietää hyvin korkeita lämpötiloja. Runko on laadukasta P265GH-kattilaterästä, ja osat valmistetaan modernilla CNC-tuotantotekniikalla.
Takkasydämeen on saatavilla erikseen tilattavat ritilät, jotka on valmistettu pulverimaalatusta teräksestä takkasydämen väriin sopivaksi.
Laite täyttää BImSchV II- ja Ecodesign-vaatimukset.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| Nimellisteho | 18 kW |
| Hyötysuhde | 79 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,035 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 0,584 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Ei |
| Paino | 294 kg |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 1 260–1 440 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 720–1 170 cm² |
| Lasin mitat | 900 x 410 mm |
| Mitat | 1007 x 1554 x 645 mm |





















