Takkasydän Hitze KARO 54×39.S
Takkasydän Hitze KARO on moderni ja tyylikäs takkasydän kotiin. Sen pelkistetty muotoilu sopii hyvin nykyaikaiseen sisustukseen.
Hitze
1499,00 € (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze KARO on moderni ja tyylikäs takkasydän kotiin. Sen pelkistetty muotoilu sopii hyvin nykyaikaiseen sisustukseen.
Suuri lasipinta tuo liekin kauniisti näkyviin ja tekee takasta huoneen katseenvangitsijan.
KARO on suunniteltu helppoon ja tehokkaaseen käyttöön. Palaminen on puhtaampaa jälkipolttojärjestelmän ansiosta. Palamisilmaa voi säätää, joten tulen voimakkuutta on helppo hallita.
Tulipesä on vuorattu vermikuliitilla. Se kestää hyvin kuumuutta ja auttaa pitämään lämmön tulipesässä. Tämä parantaa palamista ja hyötysuhdetta.
Luukku on vahvistettu, ja keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan. Valurautainen arina ja tuhka-astia helpottavat käyttöä ja puhdistusta.
Takkasydän täyttää BImSchV II- ja Ecodesign-vaatimukset.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Polttoaine | Kuiva lehtipuu, kosteus 12–20 % |
| Nimellisteho | 9 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 4,5–11,5 kW |
| Huoneeseen siirtyvä lämpöteho | 9 kW |
| Hyötysuhde | 81 % |
| Savukaasun lämpötila | 249 °C |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,026 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 0,717 g/m³ |
| Energialuokka | A+ |
| Energiatehokkuusindeksi EEI | 107,5 |
| Ekosuunnitteluvaatimukset | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| Koneelliseen ilmanvaihtoon sopiva | Kyllä |
| Valmistusmateriaali | P265GH-kattilateräs EN 10028-2 -standardin mukaan |
| Paino | 105 kg |
| Tulipesän tyyppi | Arina |
| Lasin mitat | 543 x 390 mm |
| Savuhormin halkaisija | 177 mm |
| Tuloilman halkaisija | 123 mm |
| Mitat | 662 x 866 x 419 mm |
























