Puukiuas Narvi NC 20 VS
Narvi NC 20 on saatavana 23 litran vesisäiliöllä (vs). Säiliö on joko oikealla tai vasemmalla puolella kiuasta. Vesi kuumenee samanaikaisesti, kun kiuas lämpenee löylykuntoon.
Narvi
933,00 €
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
+ toimitus 0,00 €
5-10 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Narvi NC 20 on saatavana 23 litran vesisäiliöllä (vs). Säiliö on joko oikealla tai vasemmalla puolella kiuasta. Vesi kuumenee samanaikaisesti, kun kiuas lämpenee löylykuntoon.
Narvi NC -mallisto koostuu laadukkaista premium luokan ominaisuuksilla varustetuista kiukaista. Kiukaissa on pelkistetty ajaton muotoilu sekä tarkoin harkitut yksityiskohdat kuten puiset käyttökahvat. Suuri kivimäärä ja tukeva rakenne takaavat tasaisen pehmeät löylyt. Jykevyydestä huolimatta kiuas lämpenee pienellä puumäärällä. Kiukaan tulipesän rakenne on uniikki, jonka ansiosta palaminen on entistä tehokkaampaa ja puhtaampaa. NC -kiukaissa on puulämmitteiselle kiukaalle pienet suojaetäisyydet.
Kiukaan vaippa on korroosiota kestävää terästä ja maalattu mustaksi. Kiukaassa on säädettävät jalat, joiden ansiosta kiuas on helppo asentaa paikalleen. Kiuas liitetään hormiin päältä tai takaa.
Narvi – Suomalaisia saunaperinteitä
Narvi on suomalainen kiuasvalmistaja, joka on tunnettu laadukkaista ja kestävistä sauna- ja kiuasratkaisuistaan. Narvi tarjoaa laajan valikoiman puu-, sähkö- ja savusaunakiukaita, jotka yhdistävät perinteisen suomalaisen saunakulttuurin moderniin teknologiaan. Yritys panostaa erityisesti energiatehokkuuteen, ympäristöystävällisyyteen ja käyttäjäystävällisyyteen. Narvin kiukaat ovat suunniteltu ja valmistettu Suomessa, mikä takaa niiden korkean laadun ja luotettavuuden.
| Ominaisuus | Narvi NC 20 VS |
|---|---|
| Löylyhuoneen koko | 10–20 m³ |
| Korkeus | 74 cm |
| Säätövara ± | 1,5 cm |
| Leveys | 59 cm |
| Syvyys | 57 cm |
| Kiukaan paino | 80 kg |
| Kivimäärä | 50 kg |
| Liitinhormin ulkohalkaisija | 119 mm |
| Liitinhormin alareunan korkeus lattiasta | 54,5 cm |
| Tulipesän katon vahvuus | 10 mm |
| Vesisäiliö | 23 l |
| Ulkokuori | Maalattu, musta |
| Sivuille | 15 cm |
| Eteen | 50 cm |
| Ylös | 120 cm |
| Taakse | 15 cm |





























