Takkasydän Hitze ALBERO AL11 G.H-D
Takkasydän Hitze ALBERO AL11 G.H-D kuuluu valmistajan suosituimpaan takkasmallistoon.
Hitze
2819,00 € (sis. Alv 25,5%)
Luottokustannus . Resurs Bank AB. Myönnettävä luotto edellyyttää hyväksyttyä luottohakemusta.
+ toimitus 0,00 €
Tilaustuote. Arvio 15-20 arkipäivää.
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Takkasydän Hitze ALBERO AL11 G.H-D kuuluu valmistajan suosituimpaan takkasmallistoon.
Takkasydämen ulkonäköä voi muokata oman sisustuksen mukaan. Saatavilla on erilaisia kahvoja, ritilöitä ja musta betoninen sisäverhous.
Ilmaverho auttaa pitämään lasin puhtaampana käytön aikana. Takkasydän sopii myös taloihin, joissa on lämmöntalteenotto.
Runko on valmistettu vahvasta P265GH-kattilateräksestä. Osat tehdään tarkasti nykyaikaisilla CNC-koneilla, ja hitsaus tehdään robottitekniikalla. Tämä takaa laadukkaan ja kestävän rakenteen.
Luukku on valmistettu vahvasta teräsprofiilista, joka kestää hyvin kuumuutta. Keraaminen lasi kestää jopa 800 °C lämpötilan.
Takkasydämessä on vakiona säädettävä ulkoilmanotto. Rakenne ohjaa myös toisioilmaa tulipesän yläosaan, mikä parantaa palamista ja auttaa hyödyntämään lämmön tehokkaammin.
Saatavilla on myös mustaksi pulverimaalattu kahva.
Takkasydän täyttää BImSchV II-, Ecodesign- ja 15a B-VG -vaatimukset.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Energialuokka | A+ |
| Ecodesign | Kyllä |
| BImSchV II | Kyllä |
| 15a B-VG | Kyllä |
| Nimellisteho | 11 kW |
| Lämmitystehon säätöalue | 5,5–14 kW |
| Hyötysuhde | 83 % |
| Hiukkaspäästöt 13 % O₂ | 0,038 g/m³ |
| CO-päästöt 13 % O₂ | 1,243 g/m³ |
| Lämpökotelon mahdollisuus | Ei |
| Savuhormin halkaisija | 200 mm |
| Tuloilman halkaisija | 125 mm |
| Poistoilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 770–880 cm² |
| Tuloilmaritilöiden aktiivinen pinta-ala | 440–720 cm² |
| Lasin mitat | 590 x 430 mm |
| Mitat | 893 x 1231 x 580 mm |
| Paino | 184 kg |
| Hyötysuhde % | |
|---|---|
| Luukku | |
| Paino (kg) | |
| Leveys (mm) | |
| Korkeus (mm) | |
| Syvyys (mm) | |
| Teho (kW) |






























