Takkasydän avotakkaan Jøtul C400 Harmony
Avotakasta tehokas lämmönlähde. Jøtul C 400 Harmony on kasettitakka, jonka avulla voit muuttaa avotakkasi kauniiksi ja tehokkaaksi tulisijaksi.
Jøtul
Alkuperäinen hinta oli: 2596,00 €.2076,80 €Nykyinen hinta on: 2076,80 €. (sis. Alv 25,5%)
12 kk korotonta maksuaikaa
Tällekin tuotteelle 12 kuukautta korotonta maksuaikaa, kun valitset maksutavaksi Takkahuone-tilin.
Kampanja-aikana Jøtulin takan ostaneiden kesken arvotaan 500 euron lahjakortti Strawberry-ketjun hotelleihin. Kampanja päättyy 25.4.2026
+ toimitus 65,00 €
8-10 arkipäivää
- ✓Suomalainen perheyritys vuodesta 2001
- ✓Turvalliset maksutavat (Paytrail / Klarna)
- ✓Tilaa nyt - Toimitusaika sovittavissa aikataulusi mukaan
- ✓14 päivän palautusoikeus
Kysy rohkeasti, vastaamme nopeasti!
Avotakasta tehokas lämmönlähde. Jøtul C 400 Harmony on kasettitakka, jonka avulla voit muuttaa avotakkasi kauniiksi ja tehokkaaksi tulisijaksi. Jøtul C 400 Harmony -kasettitakassa on kaksi sivuille taitettavaa luukkua, jolloin tulisijaa voi haluttaessa käyttää avotakkana. Tulisijan muotoilusta vastaa tunnettu norjalainen Hareide Design -suunnittelutoimisto. Avonainen tulisija luo tunnelmaa ja viihtyisyyttä – mutta ei juurikaan lämmitä. Jøtulin kasettitakan avulla voit muuttaa vanhan avotakkasi tehokkaaksi lämmönlähteeksi ja säilyttää tuntuman elävään tuleen. Kasettitakkamme sopivat useimpiin avotakkoihin. Sinulla on edelleen avotakka, mutta saat taloudellisen ja turvallisen tulisijan. Kun luukut ovat kiinni, takka lämmittää ja lasiluukun kautta tuli näkyy hyvin. On myös turvallisempaa, kun luukut ovat suljettuina niin, ettei huonetilaan lennä kipinöitä. *Kasetin ympärillä kuvattu ritilä on lisävaruste eikä sisälly hintaan.
- Luukut voidaan taittaa sivuille ja takkaa voidaan lämmittää avotakkana, kun tuli halutaan ikään kuin lähemmäksi
- Vetoventtiili ylhäällä auttaa pitämään lasit puhtaana
- Vaaleiden palolevyjen ansiosta takka näyttää valoisalta silloinkin, kun siinä ei pala tuli
Jøtul – Norjalaista laatua vuodesta 1853
Jøtul on yksi maailman vanhimmista ja arvostetuimmista takkavalmistajista. Vuonna 1853 Norjassa perustettu yritys on tunnettu laadukkaista valurautatakoistaan, joissa yhdistyvät perinteinen käsityö, moderni paloteknologia ja ajaton pohjoismainen muotoilu. Jøtulin tuotteet on suunniteltu kestämään sukupolvelta toiselle — ne tarjoavat tehokasta lämpöä, puhdasta palamista ja eleganttia ulkonäköä, joka sopii niin perinteisiin kuin moderneihinkin koteihin. Laatu, kestävyys ja käytön helppous ovat aina olleet Jøtulin toiminnan kulmakiviä.
Jøtul-takka on enemmän kuin lämmönlähde — se on kodin sydän.
| Ominaisuus | Arvo |
|---|---|
| Korkeus | 525 mm |
| Leveys | 640 mm |
| Syvyys | 511 mm |
| Paino | 125 kg |
| Polttopuiden maksimipituus | enintään 40 cm |
| Savuputken halkaisija | Ø 150 mm |
| Savupiipun asennusvaihtoehdot | Päällä |
| Nimellisteho | 6.0 kW |
| Hyötysuhde | 78 % |
| Lämmityskapasiteetti (pinta-ala) | enintään 129 m² |
| CO-päästöt | 0.07 % |
| Pöly- ja hiukkaspäästöt | 26 mg/Nm³ |
| NOx-päästöt | 85 mg/Nm³ |
| OGC-päästöt | 48 mg/Nm³ |
| Suljettu poltto | Kyllä |
| Puhtaasti polttava | Kyllä |
| Raitisilmaliitäntä | Kyllä |




















